Nabízíme vám možnost setkat se s našimi odborníky v rámci individuální konzultace neboli vstupního vyšetření, na kterém vám lékař poskytne informace o protonové terapii, prostuduje vaši zdravotnickou dokumentaci a po společném rozhovoru rozhodne o vhodnosti protonové léčby ve vašem případě.
Vstupní konzultace je prvním krokem k protonové léčbě, na kterou není potřeba žádná příprava. Připravte si pouze dotazy, na které byste chtěli znát odpověď.
Pro správné rozhodnutí potřebujete mít dostatek informací o vašem onemocnění, o výhodách i možných rizicích nejen protonové léčby, ale i všech dalších dostupných léčebných metodách.
Naši lékaři se vám budou maximálně věnovat, pečlivě posoudí váš zdravotní stav a doporučí nejvhodnější metodu léčby vašeho onemocnění.
Délka samotné konzultace, vstupního vyšetření, v Protonovém centru, je přibližně 30 – 45 minut. V případě, že budete mít na lékaře dotazy nad rámec časové dotace vstupní konzultace, nemusíte se obávat v diskuzi s lékařem dále pokračovat. Čas vaší konzultace na místě ochotně prodloužíme.
Na bezplatnou vstupní konzultaci se můžete objednat u našich kolegů v Klientském servisu prostřednictvím:
Pokud vám lékař na základě vstupní konzultace doporučí další diagnostická vyšetření (zejména MR nebo PET/CT vyšetření), jsme schopni zajistit tato vyšetření přímo v Protonovém centru, a to ve velmi příznivých objednacích termínech.
U ostatních vyšetření vám sjednáme termín vyšetření ve spolupracujících zdravotnických zařízeních nebo vám doporučíme, kam se můžete obrátit.
Po vstupním vyšetření a případných diagnostických vyšetřeních, která indikuje náš lékař, bude následovat pečlivé plánování léčby, se kterým vám pomůže váš osobní koordinátor.
Tým našich odborníků vám připraví individuální ozařovací plán uzpůsobený přesně vašim potřebám. Poté již bude probíhat samotná léčba, která je ambulantní a bez nutnosti hospitalizace.
Protonovou léčbu bohužel nemůžete podstoupit, jestliže vám byl implantován kardiostimulátor.
Stejně tak nemůžete podstoupit protonovou léčbu rakoviny prostaty, máte-li kovové kyčelní náhrady nebo kov v blízkosti ozařované oblasti.
V případě některých onkologických diagnóz je protonová léčba nevhodná, jedná se zejména o:
nádory oka, hrtanu, hltanu, hlasivek, štítné žlázy, malobuněčný karcinom plic, nádory kůže (např. melanom), leukémie, nádory žaludku, tenkého i tlustého střeva, ledvin, močového měchýře, ženských reprodukčních orgánů, nádory varlat, vybrané nádory centrální nervové soustavy a generalizovaná onemocnění s metastázami.