Protonové centrum v Praze nabízí vybraná diagnostická vyšetření, patří k nim i vyšetření magnetickou rezonancí (MR). Vyšetření provádíme nejen u onkologicky nemocných pacientů Protonového centra, ale i u všech ostatních pacientů, kterým ošetřující lékař vystaví žádanku.
Oddělení Radiodiagnostiky provádí následující vyšetření:
Nedříve potřebujete získat žádanku, kterou vystaví váš ošetřující lékař. Žádanka musí být podepsaná a opatřená razítkem zdravotnického zařízení. Do zprávy e-mailu, prosíme, uveďte také kontakt na vás (nejlépe telefonní číslo). Jestliže zašlete žádanku předem, systém objednání se tím zjednoduší a urychlí.
Originál vyplněné žádanky na vyšetření magnetickou rezonancí s razítkem zdravotnického zařízení a podpisem lékaře přineste s sebou na vyšetření.
Na základě klinického nálezu vám lékař doporučil vyšetření magnetickou rezonancí. Abychom vás ušetřili případných obav z vyšetření, připravili jsme zde základní informace o magnetické rezonanci. Dozvíte se, co je to za vyšetření, co vás čeká, jak dlouho vyšetření trvá a zda jsou při něm nějaká omezení.
Informovaný souhlas s vyšetřením magnetickou rezonancí si můžete prostudovat v klidu domova. Vyplníte a podepíšete jej až při návštěvě Protonového centra.
Magnetickou rezonancí NESMÍTE být vyšetřeni, pokud máte:
Pokud jste nositeli jakéhokoliv elektronického nebo kovového implantátu, případně cizího tělesa, neznamená to automaticky, že nemůžete být vyšetřeni na MR. Takovou skutečnost však musíte VŽDY PŘED objednáním se na vyšetření ohlásit personálu recepce a následně i obsluze MR zařízení, která kvalifikovaně rozhodne, zda můžete, nebo nemůžete vyšetření podstoupit.
Kojícím ženám doporučujeme mateřské mléko odstříkat a uchovat v dostatečném množství pro výživu dítěte po následujících 24 hodin. Po vyšetření s podáním kontrastní látky, než se látka zcela vyloučí ledvinami, je nutné kojení na dobu 24 hodin přerušit.